PERSONEL DEVAM KONTROL SISTEMLERI

"Kalite asla bir tesadüf değildir, daima akıllı bir gayretin sonucudur!

       PDKS Sistemi, işletmelerde personel giriş - çıkış saatlerinin dijital ortamda kaydedilerek, bordroya esas puantajın ve devam kontrole ilişkin çok çeşitli raporların elde edilmesini sağlar. Bu sayede bordro hazırlanırken insan faktöründen kaynaklanan hatalar en aza indirilir. Ayrıca elde edilen bu raporlar işletmelerin üst yönetimine ışık tutarak geleceğe yönelik daha sağlıklı kararlar alınmasına yardımcı olur. Personel çalıştıran firmalar personelin işe geliş-gidiş saatlerini disiplin altına almak için teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanırlar. Personel kontrol sistemleri başlığı altında toplanan çözümler yazılım ve donanım unsurlarının birlikte çalışmasıyla oluşturulmuşlardır. Personel kontrol genel bir kavram olarak personelin çalışma saatlerini hesaplayan puantaj sistemlerini düşündürse de access kontrol sistemleri, yemekhane otomasyon sistemleri, ziyaretçi takip sistemleri de personel kontrol kavramının altında düşünülmelidir. PDKS sistemleri, insan kaynaklarının personel yönetim süreçlerini kolaylaştırmak için kullanılır. Yemekhane sistemleri maliyetleri kontrol altına almak için, access kontrol sistemleri ise iş yeri güvenliğini arttırmak için kullanılmaktadır. Tüm elektronik personel kontrol sistemleri kişiye özgü bir dijital tanımdan faydalanır. Kart sistemlerde kart sahip olduğu id noları tek ve eşsizdir. Biometrik sistemlerde ise kişiye özgü karakteristik özelliklerden faydalanılarak oluşturulan benzersiz dijital değerler kullanılır. PDKS yazılımları veri tabanlarında bu dijital değerleri kullanarak kişilerin hesaplamalarını, geçiş yetkilerini ve haklarını belirler. Personel kontrol sistemlerinde turnike geçiş sistemleri, elektromanyetik kapı kilitleri, kayar kapı sistemleri gibi yardımcı sitemlerden de faydalanılır. Elektronik personel kontrol sistemlerinde tüm bu yardımcı donanımları yöneten farklı tanımlama sistemlerinin bir arada çalışabilmesine imkan tanıyan hibrid çözümler üretilmiştir.

        PDKS yazılımında istenirse kart okuyucu sistemle yemekhane otomasyonu, parmak izi okuyucu sistemle puantaj uygulaması bir arada çalıştırılabilir. İşletmelerdeki farklı personel kontrol ihtiyaçları için hem donanım hem de yazılım tarafında farklı seçenekler bulunmaktadır Personel kontrol çözümlerinde kullanılan PDKS, yemekhane ve access kontrol yazılımları hem kartlı hem de biometric donanımlarda çalışabilmektedir. Personel Devam Kontrol Sistemleri, Personel Takip Sistemleri, Personel Kontrol Sistemi, Personel Puantaj Sistemi, Eleman Kontrol Sistemi, Vardiya Kontrol, PDKS Sistemi gibi isimlerle de anılmaktadır.

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

"Kalite asla bir tesadüf değildir, daima akıllı bir gayretin sonucudur!

Kartlı Geçiş Sistemleri ile, can, mal ve bilginin korunması amaçlanmaktadır. Personel Devam Takip Sistemi ile entegre imkanı bulunmaktadır. Güvenlik amaçlı Kartlı Geçiş Sistemleri, Kim?, Nerede?, Ne zaman? sorularına cevap verir. Kullanıcıların o sorular temelinde yetkilerinin tanımlanmasını sağlar, geriye dönük raporlama imkanı verir. Personel Devam Takip Kontrol Sistemleri ise, işletme içinde belirlenmiş kontrol noktalarındaki geçiş hareketlerini, yasal mevzuatlara, vardiya saatlerine ve işletmenin özel koşullarına göre anlamlı hale getirerek, her personelin o ay içindeki çalışma saatini tespit eder, bordroya esas teşkil eden puantaj bilgisini oluşturur. Karadeniz Elektronik paket çözümlerin yanısıra projeye özel çözümler sunabilmekte, işletmenin özel istekleri karşılanabilmektedir. Her ne kadar adı Kartlı Geçiş Sistemi olarak tanımlansa da, proximity (uzaktan yaklaştırmalı tip) kart dışında parmak izi, damar, retina vb. biyometrik okuyucular, tuş takımı, mifare kart gibi farklı teknolojiler kullanmak mümkündür. Kartlı Geçiş Sistemlerinde, diğer pek çok sistemde olduğu gibi, amaca uygun sonuçlar elde etmek için 6 altın kurala dikkat edilmelidir.

1. İhtiyacın tam olarak belirlenmesi ve riskin doğru tanımlanması.

2. Tutarlı, fazla ya da eksik cihaz barındırmayan, standartlara uygun sistem tasarımı.

3. Kaliteli ve uluslararası standartlara uygun ekipman seçimi.

4. Ortam koşullarına ve teknik standartlara uygun altyapı.

5. Yeterli kullanıcı eğitimi.

6. Düzenli bakım ve satış sonrası servis hizmetleri. Çoğu projede akla gelen; - Hangi kart teknolojisi kullanılmalıdır? - Acil durum senaryolarına sistem uyum sağlayabiliyor mu? - Sistem yeniliklere ve kapasite artırımına uygun mu? - Sistemi atlatmanın bir yolu var mı? - Diğer sistemlerle entegrasyon imkanı var mı? - Ziyaretçiler kolay ve pratik nasıl takip edilebilir? - Verilerin güvenliği nasıl sağlanır? - Uygun yedekleme imkanları nelerdir? - Kartlara ucuz ve pratik baskı işlemi nasıl gerçekleştirilir? Ve daha pek çok soruya cevap arıyorsanız, önce danışman sonra satıcıya ihtiyaç duyuyorsanız, tecrübeli satış ekibimizle temasa geçmenizi öneririz.

İLETİŞİM ve ADRES BİLGİSİ

 • ADRES
  • Pınar Mah. 74076 Sk. Umut Apartmanı 3/1A 1 Seyhan / ADANA
 • İLETİŞİM
  • Tel.   0322 226 8989
  • Fax.  0322 225 8989
 • WEB
  • www.kapsamguvenlik.com
  • info@kapsamguvenlik.com

FAALİYET ALANLARIMIZ

 • Güvenlik Kamera Sistemleri
 • Hırsız Alarm Sistemleri
 • Alarm Gözlem İstasyonu
 • Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri
 • Bina / Apartman Kapı Diyafon Sistemleri
 • Geçiş Kontrol Sistemleri
 • Personel Devam Takip Sistemler
 • Araç Takip Sistemleri
 • Otomatik Kapı ve Bariyer Sistemleri

2014-2018 © Copyright  Tüm hakları kendisinde saklıdır.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTEMİZ